Witaj na największym w polsce forum o samochodach egzotycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis egzotyków - odsłona klasyczna
Autor Wiadomość
blaszek 


Dołączył: 26 Cze 2005
Skąd: lubelskie / Wwa
Wysłany: 2011-08-26, 21:59   Spis egzotyków - odsłona klasyczna

Witam,
jeśli ktoś śledzi wydarzenia w ShoutBoxie, to zapewne przyuważył już, iż poruszyłem temat wprowadzenia spisu klasyków do obecnego spisu egzotyków. Jakby to dokładnie wyglądało jeszcze nie wiem (zależy od możliwości technicznych), jednak czy bylibyście zainteresowani takim pomysłem?

Do tej pory kwestia ta była odkładana ze względu na plany otworzenia takowego spisu w kompletnie innym miejscu. Jako, że koncepcja ta ciągle przesuwa się w czasie, wpadłem na pomysł połączenia obydwu spisów.

Liczę na głosy za i przeciw oraz sensowną argumentację. Jeśli okaże się, iż popyt jest - zrobimy ankietę dotyczącą marek/modeli, jakie według was powinny znaleźć się w owym spisie.

Od razu zaznaczam, iż nawet jeśli głosy będą pozytywne, to idea może zostać zrealizowana nawet bliżej końca roku - w chwili obecnej mamy już wystarczająco dużo pracy nad przenoszeniem wszystkiego na łama obecnej odsłony portalu.

Co do samego spisu:
wiadomo, że będzie znacznie ciężej wyłapać te samochody niż ich obecne odsłony, jednak przy wspólnych siłach myślę, że z biegiem czasu sukcesywnie materiału będzie przybywało.

Piszcie!
_________________
"Tyle dróg budują, tylko ku'wa nie ma dokąd iść..." - Jan Himilsbach
 
 
 
pes 


Dołączył: 01 Sty 2009
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-08-26, 22:02   

Myślę, że warto, pomysł fajny. Dlaczego? Szczerze mówiąc dla mnie taki spis bylby o wiele ciekawszy niż spis współczesnych. Tyle, jestem za.
_________________
|Picasa|flickr|Blogger|PESfoto|

Cytat:
Di Kej napisał/a:
Jak nie kamień i nie Ursus, to płyty pod stadionem :mrgreen:
 
 
HAJ$u 

Dołączył: 29 Maj 2009
Skąd: Ostrowiec / KRK
Wysłany: 2011-08-26, 22:12   
   Aparat fot.: Sony A77


Też jestem za. Klasyków przybywa. Warto wiedzieć, co jest w kraju :D
_________________
Kiedy pędzisz 270 km/h to co jest przed Tobą jest już historią...
 
 
 
xdefxx 


Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: inad
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-26, 22:15   
   Aparat fot.: D80


Oczywiscie ze warto :) tak jak wspomniałem może powiększyć nam się społeczność nie każdy lubi plastiki. Osobiście mam ich dosyć i sam skupiam się już bardziej na klasycznej motoryzacji milo by było popatrzeć co jest w kraju i zmotywowało by to moim zdaniem spoterow do zainteresowania się klasykami jakby nie było z roku na rok będzie jednak mniej egzo.
_________________
 
 
 
GWTBialy 


Dołączył: 21 Cze 2010
Skąd: DW/DJ
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-08-26, 22:16   

Krótko: warto. Kolejne rozbudowanie portalu, a pojęcie samochodu egzotycznego (czyli w moim mniemaniu: rzadko spotykanego) podchodzi również pod klasyki. Poza tym będzie to na pewno kolejna ciekawa lista dla motomaniaków. Ja osobiście dokonując spisania danych modeli, zawierałbym również informację o mieście w którym samochód ten stacjonuje. Tak zrobiłem w przypadku mojego prywatnego spisu Ferrari 458 w PL, którego część dawałem kiedyś na forum.

Jedyna sprawa jest taka, żeby dokonać sensownej selekcji klasyków (zarówno konkretych egzemplarzy, jak i ogólnych modeli), które miałyby pojawić się w spisie.
_________________
www | flickr | PA Fanpage
 
 
 
blaszek 


Dołączył: 26 Cze 2005
Skąd: lubelskie / Wwa
Wysłany: 2011-08-26, 22:21   

GWTBialy, myślę, że kwestii stacjonowania pojazdu na portalu lepiej nie poruszać - wystarczy, że już na forum mamy niekiedy zgrzyty ze strony właścicieli i osób im postronnych dotyczące tego, że robi się trochę zbyt prywatnie.

Można by za to pomyśleć coś o krótkiej notce do każdego modelu. Pokroju: wersja, lata produkcji, ilość wyprodukowanych egzemplarzy. Oczywiście póki co to czyste spekulacje - nie rozmawiałem o tym nawet z Kubą (el_), jak mogłoby wyglądać to wizualnie i czy w ogóle może wyglądać :)
_________________
"Tyle dróg budują, tylko ku'wa nie ma dokąd iść..." - Jan Himilsbach
 
 
 
choopster 


Dołączył: 01 Paź 2007
Skąd: Inowrocław | Poznań
Wysłany: 2011-08-26, 22:24   

No ja już dawno, dawno pisałem pozytywnie o takim spisie :piwo: przydałby się taki element na portalu - duża część osób byłaby bardziej zainteresowana takowym, niż tym aktualnym :)

Niemniej jednak najpierw, to dokończcie przenosić obecny :D
 
 
blaszek 


Dołączył: 26 Cze 2005
Skąd: lubelskie / Wwa
Wysłany: 2011-08-26, 22:26   

choopster napisał/a:
Niemniej jednak najpierw, to dokończcie przenosić obecny :D


Nie mów mi nic. Walczę z tym od tygodnia, skończyłem właśnie Fordy. Liczę, że do końca miesiąca uwinę się z tym, a może nawet ze świeżym update'm :)
_________________
"Tyle dróg budują, tylko ku'wa nie ma dokąd iść..." - Jan Himilsbach
 
 
 
xdefxx 


Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: inad
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-26, 22:28   
   Aparat fot.: D80


Opisy byłyby ciekawym dodatkiem, stacjonowanie totalnie niech zostanie jednak prywatna sprawa nie ma co ujawniać takich miejsc i potencjalnie ułatwiać złodzieja robotę, potrafią łupić same części, a co mówić o autach a historii już było wiele na moto bazarach dla przykladu podam ze znajomemu ukradli tak dwa R35 i Indiana.
_________________
 
 
 
Michals 

Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-26, 22:29   
   Aparat fot.: D60


Myślę, że spis klasyków jest bardzo dobrym pomysłem, jednak pojawia się tu pewien problem. Polskie prawo definiuje, że każde auto które ma więcej niż 25 lat lub minęło 10 lat od końca danego modelu jest klasykiem. Spis traktowałbym bardziej elitarnie. W naszym kraju jest wiele perełek, które zasługują na specjalne odnotowanie. Proponowałbym wyznaczyć osobę, która ma wiedzę na temat klasycznych pojazdów. Pierwszym obowiązkiem takiej osobie byłoby przejrzenie tematów w poszukiwaniu odpowiednich aut, a następnym odpieraniem wiadomości od ludzi, którzy argumentując twierdzą, że również inne auto powinno być w spisie. Do spisu wprowadziłbym tylko auta w dobrym stanie(ewentualnie jeśli auto jest wyjątkowo elitarne, można zrobić wyjątek) Zrobienie takie spisu nie będzie łatwe, ale jestem naprawdę zachwycony, że jest plan zrobić coś takiego.
 
 
 
krejza123 


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Pawłowice
Wysłany: 2011-08-26, 22:35   

Również jestem za. :))
_________________
 
 
 
blaszek 


Dołączył: 26 Cze 2005
Skąd: lubelskie / Wwa
Wysłany: 2011-08-26, 22:36   

Michals, bez obaw - logiczne, że w takim spisie nie znajdzie się Polski Fiat 125p (którego mimo wszystko przeogromnie cenię i uwielbiam). Będą to auta klasyczne, ale na światowym, albo przynajmniej europejskim poziomie. Wydaje mi się, że sumując będzie to jakieś 40-50 modeli. Będzie to strasznie trudna robota, bo znam przykładowo samochody produkowane gdzieś w dalekim "zadupiu X", których w Europie, a tym bardziej w Polsce jest niesamowicie mało, a na lokalnym rynku do tej pory jeździ tego na pęczki. Tak jak wspomniałem - jakoś rozegra się ocenę co powinno znaleźć się w spisie, wspólnymi siłami, odpowiednio argumentując na forum, podejmiemy decyzję dotyczącą tego, jakie samochody powinny znaleźć się w takim miejscu.

Ja znam się na klasykach raczej hobbystycznie, ale uważam, że nawet laik ma mniej więcej pojęcie co jest 'tylko' klasykiem, a co 'aż' :)
_________________
"Tyle dróg budują, tylko ku'wa nie ma dokąd iść..." - Jan Himilsbach
 
 
 
Michals 

Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-26, 22:45   
   Aparat fot.: D60


blaszek, jak np o tej 912 znasz się hobbystycznie to nie chce wiedzieć jak wygląda jak się znasz na czymś dobrze(o ile wtedy pisałeś z pamięci). Co do zadupia X to trzeba na to strasznie uważać. Postaram się niedługo dodać zdjęcia klasyków z KRAK'a, może się coś znajdzie do spisu. Z niecierpliwością czekam na ten spis, jakby było coś w czym mógłbym pomóc to pisz śmiało.
 
 
 
Bjorn Aaltonen 
Big Wing enthusiast


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-26, 22:52   

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić tylko tego jak byłyby selekcjonowane. Co będzie w spisie a co nie. Dajmy na to M3 E30? Jeśli nie to czy już edycja Sport Evo tak? czy w ogóle wszystkie nie? I sporo modeli będzie które trudno będzie określić... o wiele więcej niż w dzisiejszych samochodach.
_________________
 
 
blaszek 


Dołączył: 26 Cze 2005
Skąd: lubelskie / Wwa
Wysłany: 2011-08-26, 23:00   

Bjorn Aaltonen, myślę, że M3 E30 można śmiało dodawać. Jak dla mnie to w chwili obecnej jest ona na równi 'rzadka' jak... M3 CSL (piszę o świadomości, a nie rzeczywistej liczbie egzemplarzy).

Tak jak pisałem - będzie to strasznie trudno określić. Jestem zdania, że i tak warto zajmować się jedynie pojazdami od lat 50-ych włącznie. Inaczej będzie jeszcze trudniej (chociażby Ford A/T - wyprodukowane miliony, a [przynajmniej w Polsce] minimalne ilości sztuk]). Jestem zdania, że wspólnymi siłami można zrobić coś sensownego. Takie W113 Pagoda już według mnie się nie łapie - fantastyczny wóz, przepiękny, drogi, nawet rzadki, ale jednak trochę tego jest (przepraszam pes :D ).

Jeśli będzie zbyt duży nieporządek przy publicznej selekcji, to osobiście wybiorę 2-3-4 osoby, które 'podejrzewam' o jakąś tam wiedzę klasyczną i wspólnie podejmiemy decyzje wszelkiej maści :)
_________________
"Tyle dróg budują, tylko ku'wa nie ma dokąd iść..." - Jan Himilsbach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group