Witaj na największym w polsce forum o samochodach egzotycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis Egzotyków - porządki
Autor Wiadomość
CS99 

Wysłany: 2014-12-16, 22:55   
   Aparat fot.: D3200 18-105

Gdyby sprawa spisu leżała w moich rękach napewno odpuścilbym sobie wszelakie 997 wyjąwszy wersje GT... i z miejsca Panamerę oraz Astony ,starsze Ferrari poza 550/575 ,oraz Quattroporte wszelkiej maści . Zważywszy na ilość i "egzotyczność" Focusa RS500 oszczędziłbym go póki co :) . Najbardziej poronioną imo ideą jest wyrzucanie SL73 i Diablo :P ,bądź co bądź są to legendy i należy im się miejsce w spisie :) . Mam nadzieję, że z tyłu głowy osób odpowiedzialanych za spis jest dodanie kategorii dla nowego FS'a , który byłby zastępcą wszystkich Conti My2011 . Nie wymieniono w dyskusji 918 i G63 6x6 , sądzę jednak , że nie będzie szczególnych niesnasek z tym drugim przytoczonym przeze mnie przykładem ,aby został uwzględniony w liście :D

blaszek 

Wysłany: 2014-12-16, 23:31   

HAJ$u, na Arnage starego z pewnością nie będzie miejsca.

luukets, tak jak pisałem - 458 pewnie zostanie, podobnie jak SLS i 599. Continental GT Speed - jeśli potrafisz każdy egzemplarz w przeciągu 5 minut rozpoznać (czy to Speed, a nie seria W12) - to biorę Cię na speca i Speed zostaje :) R8 V10 Plus - od biedy może zostać, choć też już jakieś 'prawie' Plusy zaczęły się pojawiać.

RAZ JESZCZE PROSZĘ O ODNOSZENIE SIĘ DO TEGO, CO MA ZOSTAĆ/BYĆ USUNIĘTE, A NIE DO TEGO, CO MA ZOSTAĆ DODANE. McLareny, G-klasa 6x6, czy Speciale dopiero będą wrzucane. S 65 AMG W222 pozwolę sobie więc nie skomentować.

GWTBialy, w przypadku superaut pojęcie 'klasyk' przychodzi nieco szybciej i tak Diablo w mojej opinii youngtimerem jest już od kilku dobrych lat. Nie upieram się przy wyrzucaniu - może zostać jako najstarszy reprezentant spisu :) Nad 996 GT2 też myślałem co i jak... to póki co czyste propozycje. Po to powstał temat by debatować - nie wieszajcie na mnie psów za decyzję - bo to nie decyzja ;) Co do wrzucania aut do spisu przez użytkowników, to nie chodzi o środki tylko o poziom, jaki by się stał. Iława - rozszerzać wypowiedzi nie będę, pozwolisz Maćku :) A spis po to też nieco ukracamy, żeby był aktualizowany częściej. Dlatego też musi być bardziej elitarnie, bo ten sezon mnie po prostu przybił nadmiarem spotów, kiedy po dniówce Carlosa na 3+ do spisu nadawałoby się 40 samochodów.

PabloF1, w zasadzie jak wyżej. 550/575/Diablo może zostać. M3 CSL... chyba też - ciągle się waham. Shelby raczej bym wyrzucił - to na tyle tanie i często spotykane auta, że bez sensu chyba pchać je w spis. No chyba, że zostaniemy przy najnowszej odsłonie (która zniknie ze spisu pewnie za rok lub dwa). Focus RS500 - tu mam też dylemat. Wbrew pozorom zwykłego Focusa rąbnąć w mat, felgi na czarno i mamy wizualną 500-tkę ;) ale okej - wstępnie wrzućmy do 'poczekajki' - zobaczmy co jeszcze powiedzą inni :) Natomiast może i masz rację co do Maserati GT Sport - to w końcu następca GT S. Co pozostali sądzą o CL i S 65 AMG po FL? Zostają? Wyrzucamy? U mnie neutralnie z delikatnym jednak wskazaniem na out. FF i 612 - neutral -> wasza decyzja.

CS99, 997 Turbo S wrzuciłem do tych, które mogłyby zostać, bo wydaje mi się, że nie ma ich na tyle dużo. Z pewnością mniej niż 458 ;) Ja wiem - prestiż, poniekąd cena... ale chodzi o egzotyczność. Tak jak w wielu wypadkach - nie upieram się, ale trzeba to przedebatować jeszcze. Nie rozumiem natomiast dlaczego miałby wylecieć chociażby V12 Vantage, skoro chcesz zostawić Focusa RS500 :mrgreen: Astony zostają - teraz kwestia dogrania jakie, a w zasadzie co z listy z pierwszego postu ma zniknąć z listy "out" i wejść z powrotem do spisu. Bentley FS miejsca mieć nie będzie - chyba, że Speed. Dziwne byłoby zastępowanie jednej wersji nadwoziowej drugą - albo mówimy o konkretnych modelach, albo o ilości drzwi ;)

Dzięki za ożywioną debatę. Chciałbym, żebyśmy przed świętami ustalili wspólną wersję (przynajmniej wg większości) i od stycznia ruszyć z updatem, który mam nadzieję, że byłby ogarniany najrzadziej raz na 2 miesiące :)

Dexter113 

Wysłany: 2014-12-17, 00:35   
   Aparat fot.: Sony DSC-HX200V

Ja bym zostawił Vanquishe, Diablo, 550, 575, 599 HGTE, DB7, a wywalił 997 Turbo S, S 65 AMG FL oraz CL 65 AMG FL

xdefxx 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-12-17, 02:06   
   Aparat fot.: D80

W dupach się poprzewracało :D zostawić wszystko! jak było. Fajnie jest czasem popatrzeć co w PL jeździ :P

CS99 

Wysłany: 2014-12-17, 14:41   
   Aparat fot.: D3200 18-105

blaszek, nie chciałem pisać wypracowania,dlatego darowałem sobie wymienianie modeli i to uogólniłem ;) . W mojej opinii powinny zostać DB7-ki i Vanquish ,a z obecnie produkowany jedynie DBS i V12 Vantage/S

Szymon 

Wysłany: 2014-12-17, 17:34   
   Aparat fot.: 400D

xdefxx, dokładnie ;)

blaszek 

Wysłany: 2014-12-17, 22:56   

xdefxx, ale to możesz uczynić na forum :) Spis będzie wizytówką - mamy trochę odwiedzin z zagranicy.

Btw, ciągle mam wrażenie, jakby niektórzy myśleli, że rozmawiamy o porządkach na forum, a nie w Spisie?!

Elvisiak 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-17, 23:01   
   Aparat fot.: C6|H3|SJ4000|D60

O forum założysz nowy temat (mam taką nadzieję).
Chciałbym się tylko podpisać pod osobami, które chcą zatrzymania w spisie takich samochodów jak Diablo, 550/575 czy M3 CSL (pewnie razem z nią doszłoby M3 GTS).

Henryk 

Wysłany: 2014-12-17, 23:28   
   Aparat fot.: EOS1100D; LG G2 Mini

Jeśli by to ode mnie zależało, to zostawiłbym w spisie:
- AM Vanquisha i Vanquisha S,
- BMW M3 CSL (z racji tego, że to rzadkie auto),
- Ferrari 550/575,
- Ferrari 599 i 599 HGTE,
- Lamborghini Diablo,
- Mercedesa SL73 AMG
- Porsche 996 GT2.

Ponadto, tymczasowo - tak, na okres jednego roku oszczędziłbym 458, SLS, 550/575 oraz Gallardo, zarówno zwykłe, jak i LP560-4.

blaszek 

Wysłany: 2014-12-17, 23:40   

Elvisiak, wystarczy uważnie czytać moje posty :)

Henryk, tymczasowe wstrzymanie nie ma sensu, tym bardziej w przypadku takich aut jak 550/575, które już nie tanieją - a będzie wręcz przeciwnie. W sprawie Gallardo już się wypowiadałem - jak dla mnie optymalnie będzie wyrzucić 500/520, zostawić ewentualnie 550/560. 458 z uwagi na świeżość i cenę jeszcze przez rok-dwa zostanie najprawdopodobniej.

Pozwolicie, że w niedzielę wieczorem zrobię podsumowanie tego, co udało się ustalić, a tuż po tym zrobimy ankietę w sprawie kontrowersyjnych modeli tak, aby przed świętami wszystko było jasne i od stycznia ruszyć.

xdefxx 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-12-17, 23:42   
   Aparat fot.: D80

To dopiero po uporządkowaniu forum :D jest kilka tematów które opanował carlos i nie chce mi się wertować 10 stron z tym samym autem ;) tak wszystko jest w spisie.

luukets 

Wysłany: 2014-12-17, 23:59   

nie tylko carlos, teraz ogolnie trwa sezon na wrzucanie spotow sprzed pol roku, vide Ilawa ;)

petrolhead 

Wysłany: 2014-12-18, 11:19   

Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy: zostawić klasyczne supersamochody. A jeśli pojawiłoby się coś bardzo drogiego (rzadkiego) - wprowadzić? Vide - F40, o ile zostało w Polsce i jego zdjęcia spełniają kryteria spisu. Tak, umiem czytać, że miało nie być o poszerzaniu spisu. Luźna refleksja.

Pracy przy tym nie będzie dużo ;) a spis będzie ciekawszy.

blaszek 

Wysłany: 2014-12-18, 11:53   

F40 można dorzucić, to fakt - mocno rzadkie auto.

petrolhead 

Wysłany: 2014-12-18, 12:16   

A 300SL? XJ220?
Wydaje mi się, że warto by było sięgnąć pamięcią, albo lepiej przejrzeć dział klasyków i dorzucić takie perełki.

PS.
I tak sobie myślę, że np. M3 CSL czy Focus RS500 po prostu nie pasują do tego grona, to już prędzej 996 GT2 bym zostawił.
Ostatnio zmieniony przez petrolhead 2014-12-18, 12:22, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu