Witaj na największym w polsce forum o samochodach egzotycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Subaru Legacy 2.5GT
Autor Wiadomość
el_ 
Administrator

Wysłany: 2010-07-26, 07:12   Subaru Legacy 2.5GT
   Aparat fot.: Sony A350

TEST: Subaru Legacy 2.5GT

tekst i zdjęcia: Grzegorz Skarbek

Seth 
Redaktor

Wysłany: 2010-07-26, 09:54   
   Aparat fot.: EOS M

Cytat:
przy Subaru wygląda jak Miss Universe przy Twojej babci.

raczej jak Miss Botoks albo Miss trans - wielki niekształtny balon bez jaj. Na wiejskich felgach w rozmiarze wozu drabiniastego. OPC jest wyjątkowo brzydkie. I po zakrętach pewnie jeździ gorzej. do Legacy nie mogę sie wciąż przyzwyczaić, ale przy Insignii wygląda po prostu rewelacyjnie

w 2.5GT brakuje mi tSa :) i manualnej skrzyni :)

a swoją drogą. Legacy 2.5GT ma zaledwie 0,2 s gorszy czas i 38km/h wyższą prędkość maksymalną od Imprezy WRX 265KM w manualu. ciekawe :)

Spider 
Administrator

Wysłany: 2010-07-28, 18:35   
   Aparat fot.: FE430,SGS

Dla mnie idealne auto :) Może przód trochę średni, ale technika powala ;)

Bart! 

Wysłany: 2010-07-28, 21:19   
   Aparat fot.: Nikon

jest brzydki niemiłosiernie :D co dzień takiego widuje i za pierwszym razem byłem pewny że to jakiś nowy chevrolet... a podstawowa wersja to już w ogóle, chińszczyzna tak zalatuje, że szok :D

wierze że jeździ super, ale ten wygląd wszystko psuje, naprawdę.

tolek 

Wysłany: 2010-07-28, 22:26   a ja na to
   Aparat fot.: nikon

Tak naprawdę wygląd to rzecz gustu, jedni są zachwyceni, a innym z kolei się nie podoba. Ale tak naprawdę czy wygląd zewnętrzny jest aż tak ważny, przecież oglądamy go z zewnątrz tylko wsiadając do niego i wysiadając. Kierowca głównie ogląda wnętrze samochodu, a temu w przypadku Legacy trudno cokolwiek zarzucić, wygodne fotele, bardzo poręczna kierownica i dużo miejsca. Czegóż więcej trzeba w przypadku samochodu, który może być wzorcem, jeżeli chodzi o własności jezdne, a i jeżeli chodzi o dynamikę niewiele mu brakuje. Autor moim zdaniem szuka wad tego auta na siłę. Dla przykładu nie podoba mu się wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, a przecież podobne, choć częściej cyfrowe ma wiele samochodów, co daleko szukać choćby BMW ma niemalże identyczny wskaźnik i nikt się nie czepia. A przecież on pomaga utrzymać spalanie na rozsądnym poziomie, oczywiście jeżeli ktoś tego chce. Uwagi na temat zawieszenia też są moim zdaniem nie na miejscu, to przecież nie jest samochód wyczynowy. Dopiero jak czytamy wrażenia z jazdy, to jesteśmy już w pełni przekonani, że czytamy o Subaru.

Seth 
Redaktor

Wysłany: 2010-07-28, 23:02   

Cytat:
Dla przykładu nie podoba mu się wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, a przecież podobne, choć częściej cyfrowe ma wiele samochodów

ale w Subaru jest i taki i taki. A autorowi nie chodzi o to, że jest wskaźnik, tylko że nie ma wskaźnika temperatury - też mi to w Outbacku przeszkadzało
Cytat:
BMW ma niemalże identyczny wskaźnik i nikt się nie czepia

ale wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej ma

Cytat:
Uwagi na temat zawieszenia też są moim zdaniem nie na miejscu, to przecież nie jest samochód wyczynowy.

2.5GT jest dość wyczynowe i mając takie osiągi powinno się prowadzić odpowiednio, a nie jak kanapa. Kanapa to przystoi w Outbacku, a nie w najmocniejszej, usportowionej wersji.

Dj Brabus 

Wysłany: 2010-07-31, 11:28   
   Aparat fot.: Canon EOS 650d

Dzięki Seth za wyjaśnienie ze wskaźnikiem - dokładnie to miałem na myśli.

Co do zawieszenia - od ważącego ponad 1,5 tony auta z silnikiem o mocy 265 KM i osiągającego setkę w czasie 6 sekund żądam twardego zawieszenia i pewnego prowadzenia. Komfortowe nastawy to może mieć wolnossące 2.0 albo diesel - to topowa, najmocniejsza wersja i musi się wyczynowo prowadzić.

Grzegorz Skarbek

***www.autogaleria.pl***

el_ 
Administrator

Wysłany: 2010-07-31, 14:59   
   Aparat fot.: Sony A350

Grzesiek dobrze mówi - zawieszenie jest zdecydowanie zbyt miękkie, w tej wersji powinno być sztywniejsze. Na zdjęciach poniżej nie jechałem tego łuku przesadnie szybko, a auto się mocno kładło do zewnętrznej:

Seth napisał/a:
raczej jak Miss Botoks albo Miss trans - wielki niekształtny balon bez jaj. Na wiejskich felgach w rozmiarze wozu drabiniastego. OPC jest wyjątkowo brzydkie. I po zakrętach pewnie jeździ gorzej. do Legacy nie mogę sie wciąż przyzwyczaić, ale przy Insignii wygląda po prostu rewelacyjnie
Sam jesteś wiejski :twisted: ;) OPC wygląda super a felgi są po prostu megajebiste :D

Seth 
Redaktor

Wysłany: 2010-08-01, 22:40   

OPC nie wygląda, a felgi są obciachowe :P (moja dziewczyna potwierdza, że brzydkie nieziemsko - a ona się zna ;) )

Odpowiedz do tematu