Witaj na największym w polsce forum o samochodach egzotycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Romeo Spider 3.2 V6 i Giulietta Spider Veloce

?
Spider 3.2 V6
46%
 46%  [ 14 ]
Giulietta Spider Veloce
53%
 53%  [ 16 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
el_ 
Administrator

Wysłany: 2010-10-23, 20:30   Alfa Romeo Spider 3.2 V6 i Giulietta Spider Veloce
   Aparat fot.: Sony A350

TEST: Alfa Romeo Spider 3.2 V6 i Giulietta Spider Veloce

tekst: Mateusz Żuchowski, zdjęcia: Maciej Kurczalski

Francaise Boniche 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-10-23, 20:49   
   Aparat fot.: 450D + 18-55mm

Miłość na czterech kołach! <3

Bez względu na rocznik...PIĘKNE! :)

choopster 

Wysłany: 2010-10-23, 22:02   

OO, znajome niektóre zdjęcia :D oceniać ich nie będę, bo zrobiłem to już gdzie indziej :P aale, należałoby zagłosować. generalnie wybór trudny, bo oba auta nie leżą w sferze moich marzeń... nie jestem fanem klasycznych, malutkich roadsterów, ale też nie wynoszę pod niebiosa designu nowego Spidera. z dwojga złego wezmę wnuka, pomimo jego niedoskonałości, ale może w serwisie będę co dwa dni a nie codziennie :D

Bartli 
Przyjaciel

Wysłany: 2010-10-23, 23:13   
   Aparat fot.: jednorazowy kodak

Fajny i przyjemny do czytania tekst. Choć moim zdaniem zbyt optymistyczny...
Patrząc na obecne poczynania marki, nie wróże jej nic dobrego. Jak dla mnie na modelu 156/147 przestali robić ciekawe samochody. Póki co są niestety tylko ładne(no może tylko 159), ale jak dla mnie nic poza tym.

Fajnie że wypuścili 8C, ale to chyba nie jest to o co chodzi w tej marce. Oczywiście początkowo słynęli tylko z robienie takich "supercarów" jak na swoje czasy, ale moim zdaniem lepiej do koncepcji marki pasowałoby MiTo QV. Małe, lekkie i mocne auto czyli prawdziwy następca Giulii GTA, która została uznana za najlepszą Alfę wszech czasów :wink:

kocie_ruchy 

Wysłany: 2010-10-25, 23:54   
   Aparat fot.: sony A100 canon 40D

nigdy nie spodziewałem się Bartku że do ciebie to napiszę, ale POZWÓL ŻE OBRONIĘ ALFĘ PRZED TWOJĄ OPINIĄ :D po bardzo udanym 156 i fajnym na początku 147, kolejne kilka lat było niewątpliwie krokiem wstecz, ale Mi.To i Giulietta to produkty należące to ścisłej czołówki. są porównywalne z najlepszymi niemieckimi konstrukcjiami, tylko - jak opisuję pod koniec tekstu - klienci muszą przełamać się z powrotem do tej marki. dlatego tak bardzo potrzebny był taki halo car, jak właśnie 8C competizione, który oprócz zapełnienia garaży kilkuset szczęśliwcom, miał o wiele ważniejszą rolę - wykreowania nowego, odrodzonego wizerunku marki. widać to dobitnie w projektach Mi.To i Giulietty, które swoim projektem (albo nawet samym lakierem) się do owego odwołują.

marce wróżę ogromny rozwój - fiat jest teraz najsilniejszy od dziesięcioleci. dysponuje świetnymi rozwiązaniami technologicznymi, zauważająco poprawia się jakość, za sprawą posiada wiele platform możliwych do wykorzystania przy tworzeniu samochodów z napędem na tył/SUVów, no i gotową sieć dealerską w USA. szacunki przedstawione przeze mnie w artykule są jak najbardziej racjonalne.

Seth 
Redaktor

Wysłany: 2010-10-26, 08:50   
   Aparat fot.: EOS M

Cytat:
fiat jest teraz najsilniejszy od dziesięcioleci

a Alfę sprzeda do VW:|

el_ 
Administrator

Wysłany: 2010-10-26, 09:44   
   Aparat fot.: Sony A350

Nie sprzeda :)

kocie_ruchy 

Wysłany: 2010-10-26, 10:29   

tego właśnie, tak do końca nie wiem... ale wydaje mi się że w tej chwili jednak nie, bo znalazła sposób na lancie (połączenie jej z chryslerem). jakkolwiek pozornie głupi pomysł by to nie był :D

Seth 
Redaktor

Wysłany: 2010-10-26, 13:53   

Cytat:
Nie sprzeda

tak mówią, ale ponoć w Wolfsburgu komuś BAAAAARDZO na tym zależy i dają DUUUUŻO gotówki :)

kocie_ruchy 

Wysłany: 2010-10-26, 16:07   

było tak do momentu zanim pojawiło sie jedno mądre pytanie - i co my zrobimy z seatem w takim przypadku? :D silny koncern z wieloma markami to dobra rzecz, ale są jednak pewne ograniczenia. kanibalizm marek już jest widzialny, a tu byłby już problematyczny. chyba że zamkną seata bo o tym też się mówi

Seth 
Redaktor

Wysłany: 2010-10-26, 16:24   

też się nad tym zastanawiałem - ew. mogli by Alfę bardziej premiumować :) w sensie - wyciagamy alfę na poziom "sportowego Audi" :) choć tak czy inaczej, VAG ma już w każdym segmencie coś, więc nie bardzo ma pole manewru.
tyle, że o "bardzo zalezy" słyszałem całkiem niedawno.

Bartli 
Przyjaciel

Wysłany: 2010-10-26, 17:46   
   Aparat fot.: jednorazowy kodak

kocie_ruchy napisał/a:
nigdy nie spodziewałem się Bartku że do ciebie to napiszę, ale POZWÓL ŻE OBRONIĘ ALFĘ PRZED TWOJĄ OPINIĄ :D po bardzo udanym 156 i fajnym na początku 147, kolejne kilka lat było niewątpliwie krokiem wstecz, ale Mi.To i Giulietta to produkty należące to ścisłej czołówki. są porównywalne z najlepszymi niemieckimi konstrukcjiami, tylko - jak opisuję pod koniec tekstu - klienci muszą przełamać się z powrotem do tej marki. dlatego tak bardzo potrzebny był taki halo car, jak właśnie 8C competizione, który oprócz zapełnienia garaży kilkuset szczęśliwcom, miał o wiele ważniejszą rolę - wykreowania nowego, odrodzonego wizerunku marki. widać to dobitnie w projektach Mi.To i Giulietty, które swoim projektem (albo nawet samym lakierem) się do owego odwołują.

marce wróżę ogromny rozwój - fiat jest teraz najsilniejszy od dziesięcioleci. dysponuje świetnymi rozwiązaniami technologicznymi, zauważająco poprawia się jakość, za sprawą posiada wiele platform możliwych do wykorzystania przy tworzeniu samochodów z napędem na tył/SUVów, no i gotową sieć dealerską w USA. szacunki przedstawione przeze mnie w artykule są jak najbardziej racjonalne.

MiTo jest ogólnie spoko autkiem. Sam uważam że może spokojnie konkurować z MINI, choć ludzi wiadomo co wybiorą :wink: Chciałbym też żeby jednak ten model wraz z Giuliettą odwoływał się do 8C czymś więcej, niż tylko stylistyką i kolorem lakieru :) Oczekuję po prostu że Alfa zaprezentuje jakiś nowy model, i jak zobaczę już tylko wizualizacje to będę już go pragnął(a tak chociażby było w przypadku 156). Póki co uważam że Alfy trochę zaczęły być zwykłymi autami. Czekam na jakąś okazję przejechania się Giuliettą QV, i porównania do jej innych rywali. Naprawdę chciałbym się nie zawieść na tym aucie :) :) Szczególnie że mój tata rozgląda się trochę za jakimś nowym autem, no ale trudno o coś fajnego co by zastąpiło 156 :)

Póki co mam tylko wrażenie, jakby momentami Fiat nie miał pomysłu co robić z Alfą :?

kocie_ruchy 

Wysłany: 2010-10-26, 20:53   

nie miał pomysłu, ale teraz zaczyna mieć. obecne projekty są tworzone nie tak, żeby rozpalać wyobraźnie pasjonatów marki, ale żeby trafiać w ogólnoeuropejskie gusta. coś kosztem czegoś :p a co do Giulietty QV to nie należy spodziewać się po niej żadnych emocji pokroju hot-hatcha/GTA

petrolhead 

Wysłany: 2010-10-26, 22:27   

kocie_ruchy napisał/a:
obecne projekty są tworzone nie tak, żeby rozpalać wyobraźnie pasjonatów marki, ale żeby trafiać w ogólnoeuropejskie gusta.

Saab pokazuje, że się da :P Tylko trza mieć pomysł.

kocie_ruchy 

Wysłany: 2010-10-26, 23:54   

noooo da sie, i widać jak świetnie na tym wychodzą :D generalnie już powoli doganiają audi, mercedesa zostawili w tyle... :p

Odpowiedz do tematu